SLOVENSKY ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS
Prehliadky Bratislavy
Home

Top 12 Bratislavy

Top 12 Bratislava Castle

1. Bratislavský hrad
Tento pôvodne gotický hrad, viackrát prestavané kráľovské sídlo je bezpochýb symbolom Bratislavy. Ponúka nádherné výhľady na mesto a vidno ho už zo vzdialenosti vyše 30 km.

Top 12 Bratislava Catedral

2. Dóm sv. Martina
Počas stáročí bol tento korunovačný kostol najvyššou budovou mesta a v súčasnosti je jeho najcennejšou architektonickou pamiatkou. Koruna na vrchole dómu je spomienkou na korunovácie, ktoré sa v ňom odohrali.

Top 12 Bratislava Town Hall

3. Stará radnica
Tento komplex budov z rozličných storočí, ktoré sa navyše harmonicky dopĺňajú je miestom, ktoré dýcha 600 ročnými turbulentnými dejinami.

Top 12 Bratislava Primate’s Palace

4. Primaciálny palác
Tento majestátny palác bol kedysi postavený ako zimné sídlo uhorských arcibiskupov. V súčasnosti v ňom pracuje primátor mesta. V jeho prepychových miestnostiach sa nachádzajú unikátne a nesmierne cenné anglické gobelíny.

Top 12 Bratislava Michael’s Gate

5. Michalská brána
Jedným z dominantných pamätihodností mesta je jeho jediná zachovaná mestská brána. V jej vnútri sa nachádza zaujímavé múzeum historických zbraní a mestského opevnenia a z jeho ochodze sa naskytá pôvabný výhľad na Hrad.

Top 12 Bratislava Blue Church

6. Modrý kostolík
Tento unikátny kostolík bol navrhnutý renomovaným budapeštianskym architektom Edmundom Lechnerom. Je súčasťou komplexu pozostávajúceho ešte zo školy a fary. Hoci je zasvätený svätej Alžbete Durínskej, ktorá sa narodila a vyrastala na Bratislavskom hrade, vďaka svojej farbe ho všetci nazývajú Modrý kostolík.

Top 12 Bratislava Presidential Palace

7. Prezidentský palác
Tento štýlový rokokový palác so záhradou bol postavený v roku 1760 pre grófa Antona Grasalkoviča, kto bol svojho času predsedom Uhorskej kráľovskej komory. V tom období predstavoval hranice mesta a začiatok vihradov.

Top 12 Bratislava SNP Bridge

8. Most SNP
Bez ohľadu na to, kto si čo myslí o tomto moste, všetci sa zhodujú, že patrí medzi základné symboly Bratislavy. Navrhli ho v 60. rokoch 20. storočia a stavali počas rokov 1967-1972. Na svoju dobu bol kvôli jedinečnej konštrukcii bez piliera v Dunaji a s UFOm na vrchole mimoriadne avantgardným mostom.

Top 12 Bratislava Eurovea

9. Eurovea
Jedinečnosť nových štvrtí popri Dunaji spočíva v ich lokalite, len pár minút peši od historického centra mesta. To zmenilo povahu Bratislavy z mesta pri Dunaji na mesto na Dunaji a tento vodný element mu odvtedy dáva nový rozmer.

Top 12 Bratislava Devin Castle

10. Hrad Devín
Na západe mesta sa nachádza jeden z najväčších hradov Slovenska. Počas jedného tisícročia sa tu vystriedalo niekoľko národov a civilizácií. Fantastický panoramatický výhľad z hradu Devín robí toto miesto nezabudnuteľným.

Top 12 Bratislava Historic Opera House

11. Historická budova Slovenského národného divadla
Elegentná historická budova Slovenského národného divadla je dodnes žijúcim dôkazom bohatej hudobnej histórie mesta. Tí, čo mesto poznajú, si nevedia predstaviť jeho návštevu bez tejto perly.

Top 12 Bratislava Danubiana

12. Danubiana Meulensteen Art Museum
Od roku 2000 sa cíp polostrova umelo vybudovaného na Dunaji stal domovom jedného z najmladších európskych múzeí moderného umenia, zvaného Danubiana Meulensteen Art Museum. Rieka Dunaj a jeho holandský zakladateľ mu prepožičali svoje mená. Spája ľudí prostredníctvom umenia tak, ako Dunaj spája jednotlivé krajiny a kultúry.

Naše produkty
Slovakia Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Bratislava Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry
E-Book
Barnes and Noble Kindle iBooks
Gift Certificate
Slovakia
Martinus Panta Rhei Gorila ebay

Newsletter

Sign up for news and sales