SLOVENSKY ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS
Prehliadky Bratislavy
Home

Top 12 Slovenska

Top 12 Slovakia Bratislava

1. Bratislava
Veľkolepé kostoly, okúzľujúce meštianske domy a elegantné paláce, romantické uličky a nádvoria, a nad tým všetkým sa týčiaci majestátny Hrad, ktorý si všimnete už z diaľky. Nájdete tu všetko, ale v malom. Ľudský rozmer, priateľská atmosféra, hudobné tradície, neodolateľný šarm, uvoľnené tempo a pešia zóna robia toto mesto starostlivo udržiavaným tajomstvom pre ľudí, ktorí hľadajú niečo autentické a príjemné.

Top 12 Slovakia Small Carpathians

2. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Malé Karpaty začínajú priamo v Bratislave a tiahnu sa takmer 100 kilometrov smerom na severovýchod. Na ich úpätí sa nachádzajú malé mestečká a dedinky známe vďaka stáročia dlhej vinohradníckej tradícii. V posledných rokoch zbierajú vína z tejto oblasti najvyššie ocenenia od Madridu, cez Paríž, Brusel po Viedeň a stávajú sa tajným tipom medzi fajnšmekrami.

Top 12 Slovakia Danube Region

3. Povodie Dunaja
Žitný ostrov, nachádzajúci sa medzi Dunajom a Malým Dunajom je najúrodnejšou časťou krajiny. Je posiaty slnečnicovými poliami a sadmi. Malý Dunaj sa oddeľuje od Dunaja v Bratislave a vytvára tak najväčší riečny ostrov Európy.

Top 12 Slovakia Piestany

4. Piešťany
Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom Slovenska. Termálne pramene pri Váhu s teplotou 67 – 69 °C tu vyvierajú z hĺbky 2 000 m a piešťanské liečivé bahno sa radí medzi najvychvaľovanejšie na svete.

Top 12 Slovakia Trencin

5. Trenčín
Historickému centru mesta dominuje jeden z najväčších hradov Slovenska, ktorý obraňoval obchodnú cestu pozĺž rieky Váh a blízku hranicu medzi bývalým Uhorským a Českým kráľovstvom. Dejiny Trenčína sa datujú až do rímskych čias, keď légie cisára Marca Aurélia vyhrali nad Germánmi v roku 179 a založili tu vojenský tábor Laugarício.

Top 12 Slovakia Little Fatra

6. Malá Fatra
Napriek tomu, že pohorie Malá Fatra je maličké, je vysoko rozmanité. Rieka Váh ho hlbokými meandrami rozdeľuje na dve časti, pričom v severnej časti pohoria je národný park.

Top 12 Slovakia Banska Stiavnica

7. Banská Štiavnica
Toto malé mesto v zozname UNESCO bolo najväčším producentom striebra na svete pred tým, ako v Španieli objavili Ameriku. Bola tu založená aj prvá banská akadémia na svete a mesto sa pýši aj vytvorením jedinečnej vodohospodárskej sústavy - sústavy štiavnických tajchov.

Top 12 Slovakia Banska Bystrica

8. Banská Bystrica
Banská Bystrica je excelentným východiskovým bodom na mnohé výlety v srdci Slovenska. Mesto sa začalo rapídne rozvíjať v 13. storočí po príchode nemeckých prisťahovalcov, ktorým vtedajší kráľ udelil mnohé privilégiá ako motiváciu pre migráciu na naše územie.

Top 12 Slovakia Liptov Region

9. Liptov
Liptov je vďaka svojej scénickej lokalite medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami jedným z najzaujímavejších slovenských regiónov. Okrem neďalekých lyžiarskych stredísk, akvaparku, kúpeľov, vodnej nádrže Liptovská Mara, jedinečných jaskýň a iných prírodných krás, ponúka aj nespočetné množstvo športových aktivít a historických pamiatok.

Top 12 Slovakia High Tatras

10.Vysoké Tatry
Práve na Slovensku ležia najvyššie štíty karpatského masívu, a to v pohorí Vysoké Tatry. Práve ich kompaktnosť a mimoriadna rozmanitosť je dôvodom, prečo sa do nich každý návštevník zamiluje. Na relatívne malom priestore tu máme 27 štítov s výškou nad 2500 m. n. m., spomedzi ktorých najvyšším je Gerlachovský štít s nadmorskou výškou 2655 metrov.

Top 12 Slovakia Spis

11. Spiš
Spiš je regiónom s najväčšou koncentráciou pamiatok zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO na Slovensku. Navyše Spišský hrad, so svojou rozlohou vyše 4 hektárov, je považovaný za jeden z najväčších v Európe.

Top 12 Slovakia Kosice

12. Košice
So štvrť miliónom obyvateľov sú Košice metropolou východného Slovenska. Nachádza sa tu najvýchodnejšia gotická katedrála Európy - katedrála sv. Alžbety. Staré Mesto s početnými architektonickými klenotmi tvorí najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Košice sú sídlom troch univerzít, pričom tá najstrašia tu bola založená už v roku 1657.

Naše produkty
Slovakia Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Bratislava Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry
E-Book
Barnes and Noble Kindle iBooks
Gift Certificate
Slovakia
Martinus Panta Rhei Gorila ebay

Newsletter

Sign up for news and sales