SLOVENSKY ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS
Prehliadky Bratislavy
Home

Prehliadka Bratislavy a hradu Devín

Bratislava & Devin Castle Tour

1. Pešia prehliadka Starého Mesta. Táto prehliadka začína pešou prehliadkou všetkého, čo treba vidieť v historickom centre Starého Mesta Bratislavy. Začínajúc pri elegantnej historickej budove Slovenského národného divadla vás náš sprievodca zoberie na pôvabné Hlavné námestie, na ktorom vyniká stredoveká Stará radnica a najstaršia bratislavská fontána. Cez nádvorie Starej radnice sa dostaneme k Primaciálnemu palácu, ktorý okrem toho, že je naväčším palácom mesta, slúžil aj ako ako zimné sídlo uhorských arcibiskupov. Počas renovácie palácu tu bola náhodou objavená nesmierne cenná sada anglických kráľovských gobelínov zo 17. storočia. Prejdeme úzkymi kľukatými uličkami na Michalskú ulicu, na konci ktorej sa nad meštianskymi domami s romantickými nádvoriami týči jediná zachovaná mestská brána - Michalská brána. Nasleduje Ventúrska ulica a k nej priľahlé uličky, ktoré boli miestom, kde mnohí slávni hudobní skladatelia študovali, žili alebo koncertovali. Medzi najslávnešími z nich boli: Bartók, Liszt, Haydn, Mozart a Beethoven. Potom vám náš sprievodca ukáže jednu z najvýznamneších pamätihodností Bratislavy - Dóm sv. Martina, kde bolo počas takmer 270 rokov korunovaných za uhorských kráľov 19 členov habsburskej dynastie. Prehliadka končí opäť pri historickej budove Slovenského národného divadla.

2. Bratislavský hrad. Vychutnajte si panoramatickú jazdu autobusom alebo autom popri mestských hradbách a krásnom rokokovom Prezidentskom paláci cez vilovú štvrť s úžasnými výhľadmi, ktoré si vychutnávajú aj mnohé naše celebrity, ktoré tam žijú. Hrad, ktorý sa týči na hradnom kopci 85 metrov nad hladinou Dunaja, bol kontinuáne obývaný takmer dve tisícročia. Najstaršie časti súčasného hradu datujeme do 13. storočia, keď tu uhorský kráľ dal vystavať hrad, ktorý bol neskôr nahradený väčšou ešte prepychovejšou stavbou. Počas takmer 270 rokov tu boli uložené a strážené uhorské korunovačné klenoty. Svoj zlatý vek zažil Hrad v 18. storočí, počas vlády kráľovnej Márie Terézie, ktorá si ho dala prestavať na svoje letné sídlo. Budete mať možnosť si vychutnať nádherné panoramatické pohľady na mesto a zároveň sa dozviete aj množstvo zaujímavostí o Bratislave.

3. Hrad Devín. Obklopený nádhernou prírodou sa na vrchole 80 metrov vysokého skalného brala týči hrad Devín. Bol postavený nad historickou dedinkou Devín a nad magickým sútokom riek Moravy a Dunaja, ktoré tu tvoria slovensko-rakúsku hranicu. Toto bralo bolo svedkom prítomnosti Keltov, Rimanov a neskôr aj Slovanov, ktorí tu postavili dôležitú pevnosť. Avšak počiatky tohto stredovekého hradu datujeme na prelom 12. a 13. storočia. Práve kvôli svojej strategickej polohe bol takmer dve tisícročia obývaný a obliehaný mnohými panovníkmi a ich vojskami. A bol aj mnohokrát prestavaný, až kým ho v roku 1809 sám Napoleon nedal bezdôvodne vyhodiť do povetria. Jeho zrúcanina zostala zachovaná a okrem dych vyrážajúcich výhľadov na okolitú prírodu, z horného hradu vidno v závislosti od počasia dokonca aj Viedeň, či Alpy.

Mám záujem

"Dear Martin, how can we tell you how much this day meant to us? Wow! What a meeting of the minds! It has been a highlight of the 12 trips that we have made together. We feel like we took a first rate course at Slovak University given by a distinguished professor. It was a great pleasure from start to finish."
C.S., Oregon, USA

Bratislava Castle View

Prehliadka Bratislavy a hradu Devín


Vychutnajte si profesionálnu a zároveň zábavnú prehliadku uličkami historickej Bratislavy. Následne sa môžete pokochať nádhernými panoramatickými výhľadmi počas jazdy na Bratislavský hrad. Na záver navštívime veľkolepý hrad Devín, aby ste si mohli vychutnať aj nedotknutú prírodu v okolí sútoku Dunaja a Moravy.

Trvanie: 5-8 hodín

Naše produkty
Slovakia Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Bratislava Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry
E-Book
Barnes and Noble Kindle iBooks
Gift Certificate
Slovakia
Martinus Panta Rhei Gorila ebay

Newsletter

Sign up for news and sales