Top 12 Slovenska

Top 12 Slovenska

1. Bratislava

1. Bratislava

Veľkolepé kostoly, okúzľujúce meštianske domy a elegantné paláce, romantické uličky a nádvoria, a nad tým všetkým sa týčiaci majestátny Hrad, ktorý si všimnete už z diaľky. Nájdete tu všetko, ale v malom. Ľudský rozmer, priateľská atmosféra, hudobné tradície, neodolateľný šarm, uvoľnené tempo a pešia zóna robia toto mesto starostlivo udržiavaným tajomstvom pre ľudí, ktorí hľadajú niečo autentické a príjemné.

2. Malokarpatská vinohradnícka oblasť

2. Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Malé Karpaty začínajú priamo v Bratislave a tiahnu sa takmer 100 kilometrov smerom na severovýchod. Na ich úpätí sa nachádzajú malé mestečká a dedinky známe vďaka stáročia dlhej vinohradníckej tradícii. V posledných rokoch zbierajú vína z tejto oblasti najvyššie ocenenia od Madridu, cez Paríž, Brusel po Viedeň a stávajú sa tajným tipom medzi fajnšmekrami.

3. Povodie Dunaja

3. Povodie Dunaja

Žitný ostrov, nachádzajúci sa medzi Dunajom a Malým Dunajom je najúrodnejšou časťou krajiny. Je posiaty slnečnicovými poliami a sadmi. Malý Dunaj sa oddeľuje od Dunaja v Bratislave a vytvára tak najväčší riečny ostrov Európy.

4. Piešťany

4. Piešťany

Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom Slovenska. Termálne pramene pri Váhu s teplotou 67 – 69 °C tu vyvierajú z hĺbky 2 000 m a piešťanské liečivé bahno sa radí medzi najvychvaľovanejšie na svete.

5. Trenčín

5. Trenčín

Historickému centru mesta dominuje jeden z najväčších hradov Slovenska, ktorý obraňoval obchodnú cestu pozdĺž rieky Váh a blízku hranicu medzi bývalým Uhorským a Českým kráľovstvom. Dejiny Trenčína sa datujú až do rímskych čias, keď légie cisára Marca Aurélia vyhrali nad Germánmi v roku 179 a založili tu vojenský tábor Laugarício.

6. Malá Fatra

6. Malá Fatra

Napriek tomu, že pohorie Malá Fatra je maličké, je vysoko rozmanité. Rieka Váh ho hlbokými meandrami rozdeľuje na dve časti, pričom v severnej časti pohoria je národný park.

7. Banská Štiavnica

7. Banská Štiavnica

Toto malé mesto v zozname UNESCO bolo najväčším producentom striebra na svete pred tým, ako v Španieli objavili Ameriku. Bola tu založená aj prvá banská akadémia na svete a mesto sa pýši aj vytvorením jedinečnej vodohospodárskej sústavy – sústavy štiavnických tajchov.

8. Banská Bystrica

8. Banská Bystrica

Banská Bystrica je excelentným východiskovým bodom na mnohé výlety v srdci Slovenska. Mesto sa začalo rapídne rozvíjať v 13. storočí po príchode nemeckých prisťahovalcov, ktorým vtedajší kráľ udelil mnohé privilégiá ako motiváciu pre migráciu na naše územie.

9. Liptov

9. Liptov

Liptov je vďaka svojej scénickej lokalite medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami jedným z najzaujímavejších slovenských regiónov. Okrem neďalekých lyžiarskych stredísk, akvaparku, kúpeľov, vodnej nádrže Liptovská Mara, jedinečných jaskýň a iných prírodných krás, ponúka aj nespočetné množstvo športových aktivít a historických pamiatok.

10. Vysoké Tatry

10. Vysoké Tatry

Práve na Slovensku ležia najvyššie štíty karpatského masívu, a to v pohorí Vysoké Tatry. Práve ich kompaktnosť a mimoriadna rozmanitosť je dôvodom, prečo sa do nich každý návštevník zamiluje. Na relatívne malom priestore tu máme 27 štítov s výškou nad 2500 m. n. m., spomedzi ktorých najvyšším je Gerlachovský štít s nadmorskou výškou 2655 metrov.

11. Spiš

11. Spiš

Spiš je regiónom s najväčšou koncentráciou pamiatok zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO na Slovensku. Navyše Spišský hrad, so svojou rozlohou vyše 4 hektárov, je považovaný za jeden z najväčších v Európe.

12. Košice

12. Košice

So štvrť miliónom obyvateľov sú Košice metropolou východného Slovenska. Nachádza sa tu najvýchodnejšia gotická katedrála Európy – katedrála sv. Alžbety. Staré Mesto s početnými architektonickými klenotmi tvorí najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Košice sú sídlom troch univerzít, pričom tá najstaršia tu bola založená už v roku 1657.

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay