Vínne cesty

Vínne cesty

Náš niekdajší spoločný domov – Rakúsko-uhorská monarchia, bola väčšia krajina ako Francúzsko, alebo Španielsko a mala viac vinárskych oblastí a rôznorodejších, ako tieto známe vinárske krajiny. Naše na mieru šité vínne cesty vás presvedčia, že netreba chodiť ďaleko a stredná Európa sa ako jeden región môže porovnávať aj s ďaleko známejšími vinárskymi oblasťami.

Vínne cesty

Už síce vyše sto rokov nie sme jedna krajina, avšak (nielen) pri víne je stále cítiť mnoho spoločného. Všetky vinárske kraje urobili obrovský pokrok v kvalite vína a vínnej kultúre ako takej. Lídrom v kvalite, vzdelávaní a prezentácii je jednoznačne Rakúsko, kde sa nachádza aj Weinakademie Österreich – najväčšia vinárska akadémia na svete.

Martin Sloboda absolvoval niekoľko modulov tejto akadémie, ako aj vinárských škôl (Weinbauschule) v centrách rakúskeho vinárstva – v Eisenstadte a Kremse. Centrom jeho záujmu sú vinárske kraje bývalej monarchie, alebo ak chcete – dnešnej strednej Európy. Počas svojho štúdia v Rakúsku sa nielen naučil mnoho o rakúskych vinárskych oblastiach a rakúskych vínach, ale zoznámil sa aj s rakúskou vinárskou špičkou. Zároveň má veľké skúsenosti na Slovensku a svoje pole pôsobnosti rozšíril o Maďarsko a Moravu. O svoje vedomosti, skúsenosti a nadšenie pre víno sa sa rád delí so svojimi klientami, pre ktorých organizuje vínne cesty.

Objavte s Martinom Slobodom úžasný vinársky svet strednej Európy. Spoznajte s nami krásy vinárskych oblastí, miestny terroir, typické odrody, hrdých miestnych vinárov a výbornú lokálnu gastronómiu. Naše na mieru šité vínne cesty v Rakúsku, Maďarsku, na Morave, na Slovensku a inde vás presvedčia, že v našom okolí máme úžasne bohatú a rôznorodú vínársku kultúru, nádherné vinárske kraje, špičkové vína, ako aj gastronómiu. Pre vás, vašich priateľov, kolegov, alebo klientov zorganizujeme vínne cesty, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

Aj Slovensko urobilo v oblasti vinárstva napriek množstvu výziev obrovský pokrok v kvalite za relatívne krátky čas. Na Slovensku je dnes už množstvo špičkových vinárov, ktorí dokážu vyrobiť svetové vína skoro všetkých kategórií. Zároveň na Slovensku vyrástli nádherné vinárstva, ktoré sú porovnateľné s tými v zahraničí. Najlepším spôsobom, ako objaviť nepoznané Slovensko a zažit príjemné prekvapenia sú vínne cesty s Martinom Slobodom, ktorého vášňou je sledovať, vyhľadávať a testovať všetko nové. Martin Sloboda je tiež partnerom Danube Wine Challenge – jedinej medzinárodnej súťaže vín na Slovensku pod patronátom OIV, ktorá každoročne priláka špičku degustátorov z celej Európy.

Nechajte si ušiť na mieru zážitok z vína a dobrého jedla Martinom Slobodom, či už na Slovensku, alebo u našich susedov. Naše vínne cesty sú koncipované tak, aby ponúkali celkový zážitok. Pri víne tiež dôležitá dobrá spoločnosť, a tú vám garantujeme.

„Len som chcel vyjadriť hlbokú spokojnosť so službami Vašej spoločnosti, najmä sprievodcovským umením Vás a Vašich kolegov. Poskytli ste nám skvelé sprievodné slovo nielen k prehliadke, ale aj k špecialitám servírovaným pri večeri. Spolupracujeme s mnohými cestovnými agentúrami pri plánovaní našich programov po celej Európe a musím priznať, že je medzi nimi len málo, ktoré poskytujú takú vysokú úroveň služieb ako vy. Ďakujeme za spoluprácu a vzorné služby.“

K.K., Energy Regulators Regional Association ERRA

Vínne cesty

Vínne cesty

Nechajte si ušiť na mieru zážitok z vína a dobrého jedla Martinom Slobodom. Je jedno, či na Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku, alebo na Morave. Naše vínne cesty sú koncipované tak, aby ponúkali celkový zážitok. Pri víne tiež dôležitá dobrá spoločnosť, a tú vám garantujeme.

Trvanie: na mieru

Partner:

Danube Wine

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay