Vínna prehliadka Bratislavy

Vínna prehliadka Bratislavy

Objavte s nami najkrajšie kúty a nádvoria Bratislavy, ktoré kedysi súviseli s výrobou vína a ochutnajte niektoré z najlepších vín Slovenska.

Vínna prehliadka Bratislavy
Na vínnej prehliadke Bratislavy sa dozviete množstvo zaujímavostí nielen o dejinách Bratislavy. Prevedieme Vás historickým centrom mesta, ukážeme najzaujímavejšie pamätihodnosti a zároveň sa dozviete množstvo zaujímavostí aj o víne a jeho výrobe v regióne Bratislavy. Počas niekoľkých storočí bolo víno hlavným exportným artiklom Bratislavy. Tu sa začalo v roku 1825 prvýkrát mimo Francúzska vyrábať “šampanské”. Aj dnes sú v meste festivaly vína, ako Festival Frankovky.

Staré Mesto a Hrad boli kedysi obklopené vinohradmi. Každy druhý obyvateľ mal nejakým spôsobom dočinenia s vínom. Vinári a obchodníci s vínom žili v domoch s nádvoriami a veľkými pivnicami na víno, kde sa víno dorábalo a zrelo. Vďaka nim máme zachovanú nielen bohatú tradíciu výroby vína, ale aj množstvo skrytých nádvorí a vínnych pivníc.

Okrem dôložitých pamätihodností, ktoré sa nachádzajú po ceste prebádame na našej vínnej prehliadke Bratislavy niekoľko historických nádvorí a pivníc, ktoré súvisia v výrobou vína priamo v Starom Meste a ktoré by ste sami asi ani nenašli. Námestia a uličky Starého Mesta ukrývajú mnoho zaujímavostí a historiek, ktoré dajú mestu dosiaľ nepoznanú tvár.

Prirodzene neostaneme len pri teórii a prehliadku ukončíme ochutnávkou najlepších slovenských vín v jednej stredovekej vínnej pivnici. Mnohí si možno spájajú Bratislavu s pivom, ale táto prehliadka vás vyvedie s omylu. Odchádzať budete s úplne iným dojmom.

„We want to thank you for providing us with enough beautiful memories to last a lifetime. We really had a wonderful time. Your excellent service made us feel like royalty. We really appreciate all that you did for us. I also hope to develop a meaningful long distance relationship with my relatives, and thank you for helping me to start this new journey. I bought several children’s books in Bratislava, and continue to work on learning Slovak.“

O.A., New York, USA

Vínna prehliadka Bratislavy

Vínna prehliadka Bratislavy

Vychutnajte si profesionálnu a zároveň zábavnú prehliadku uličkami a malebnými nádvoriami historickej Bratislavy s dôrazom na zaujímavosti o lokálnej výrobe vína. Ochutnajte najlepšie slovenské vína v Národnom salóne vín nachádzajúcej sa v stredovekej vínnej pivnici.

Trvanie: 2 – 2,5 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay