Martin Sloboda

Martin Sloboda

Narodený 1974 v Bratislave na Slovensku – je autorom, sprievodcom, fotografom, lektorom, cestovným konzultantom a usporiadateľom spoločenských podujatí. Propaguje Bratislavu a Slovensko ako atraktívne turistické destinácie.

Zázemie

Martin Sloboda vyrastal v starej prešporskej rodine, kde bolo súčasťou každodenného života hovoriť po nemecky, maďarsky a slovensky. Vďaka vedeniu starých rodičov a rodičov sa uňho v ranom veku prebudil záujem o bohatú históriu strednej Európy vo všeobecnosti z toho však najmä o históriu Bratislavy.

Vzdelanie

V roku 1999 ukončil štúdium anglistiky a germanistiky, odboru tlmočníctvo – prekladeľstvo na Univerzite Komenského v Bratislave. Počas štúdia absolvoval ďalšie vzdelávanie na školách v Nemecku (Universität Würzburg, Universität Tübingen), Veľkej Británii (International Language Academy, Cambridge), Francúzsku (École Azurlingua, Nice), Taliansku (Istituto Linguistico Bertrand Russell, Padova) a Austrálii (Australian College of English, Sydney).

Martin Sloboda je znalcom slovenských vín. Absolvoval kurzy enológia a vinohradníctvo na vinárskych školách v rakúskom Kremse a Eisenstadte. Študuje odborné programy na renomovanej Weinakademie Österreich.

Kariéra

Ako študent získal licenciu sprievodcu po Bratislave a začal sprevádzať zahraničných turistov pre cestovné kancelárie. Krátko nato sa osamostatnil a k sprevádzaniu turistov pribudla náročnejšia firemná klientela a nakoniec najvyššie štátne návštevy. Po ukončení štúdia v roku 2000 založil MS Agency, s. r. o., ktorá sa špecializuje na sprevádzanie prehliadok mimoriadnej kvality. Postupne rozširuje pracovný tím zamestnávaním starostlivo vybraných sprievodcov s osobnostnými predpokladmi, výbornou znalosťou cudzích jazykov a osobnou charizmou s cieľom poskytnúť služby na najlepšej úrovni. Medzi jeho klientov patria niektoré z najluxusnejších svetových cestovných kancelárií. K aktivitám firmy priradil aj publikačnú činnosť. Spojil tak svoje nadšenie pre históriu, cestovanie a fotografovanie a začal s publikovaním knižných sprievodcov a pohľadníc.

Medzi ďalšie aktivity Martina Slobodu patrí aj poradenstvo o cestovaní pre zahraničných autorov príručiek zahŕňajúcich Bratislavu a Slovensko, pre TV stanice pracujúce na dokumentárnych filmoch o Slovensku, rozhlasové stanice, noviny a časopisy. Pravidelne prednáša o Slovensku na palubách luxusných amerických lodí plaviacich sa po Dunaji, ako aj skupinám, ktorých táto oblasť mimoriadne zaujíma. Takže každoročne sa z tisícov vplyvných Severoameričanov, ktorí sa s našou krajinou oboznámili, stávajú zasvätení propagátori Slovenska v zahraničí. Jednou z jeho emocionálne najoceňovanejších aktivít je genealógia. Pomáha severoamerickým Slovákom pri vyhľadávaní ich „koreňov“, znovuobjavuje pre nich krajinu predkov, lokalizuje ich žijúcich príbuzných a napokon umožňuje opätovné rodinné stretnutia, niekedy aj po storočnej odmlke.

V roku 2007 bol Martin Sloboda počas osláv 50. výročia založenia Európskej únie v Berlíne vybraný do projektu Panorama EÚ – „27 skutočných Európanov“, kde reprezentoval Slovensko medzi 27 členskými štátmi únie.

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay