Top 12 Bratislavy

Top 12 Bratislavy

1. Bratislavský hrad

1. Bratislavský hrad

Tento pôvodne gotický hrad, viackrát prestavané kráľovské sídlo je bezpochýb symbolom Bratislavy. Ponúka nádherné výhľady na mesto a vidno ho už zo vzdialenosti vyše 30 km.

2. Dóm sv. Martina

2. Dóm sv. Martina

Počas stáročí bol tento korunovačný kostol najvyššou budovou mesta a v súčasnosti je jeho najcennejšou architektonickou pamiatkou. Koruna na vrchole dómu je spomienkou na korunovácie, ktoré sa v ňom odohrali.

3. Stará radnica

3. Stará radnica

Tento komplex budov z rozličných storočí, ktoré sa navyše harmonicky dopĺňajú je miestom, ktoré dýcha 600 ročnými turbulentnými dejinami.

4. Primaciálny palác

4. Primaciálny palác

Tento majestátny palác bol kedysi postavený ako zimné sídlo uhorských arcibiskupov. V súčasnosti v ňom pracuje primátor mesta. V jeho prepychových miestnostiach sa nachádzajú unikátne a nesmierne cenné anglické gobelíny.

5. Michalská brána

5. Michalská brána

Jedným z dominantných pamätihodností mesta je jeho jediná zachovaná mestská brána. V jej vnútri sa nachádza zaujímavé múzeum historických zbraní a mestského opevnenia a z jeho ochodze sa naskytá pôvabný výhľad na Hrad.

6. Modrý kostolík

6. Modrý kostolík

Tento unikátny kostolík bol navrhnutý renomovaným budapeštianskym architektom Edmundom Lechnerom. Je súčasťou komplexu pozostávajúceho ešte zo školy a fary. Hoci je zasvätený svätej Alžbete Durínskej, ktorá sa narodila a vyrastala na Bratislavskom hrade, vďaka svojej farbe ho všetci nazývajú Modrý kostolík.

7. Prezidentský palác

7. Prezidentský palác

Tento štýlový rokokový palác so záhradou bol postavený v roku 1760 pre grófa Antona Grasalkoviča, kto bol svojho času predsedom Uhorskej kráľovskej komory. V tom období predstavoval hranice mesta a začiatok vihradov.

8. Most SNP

8. Most SNP

Bez ohľadu na to, kto si čo myslí o tomto moste, všetci sa zhodujú, že patrí medzi základné symboly Bratislavy. Navrhli ho v 60. rokoch 20. storočia a stavali počas rokov 1967-1972. Na svoju dobu bol kvôli jedinečnej konštrukcii bez piliera v Dunaji a s UFOm na vrchole mimoriadne avantgardným mostom.

9. Eurovea

9. Eurovea

Jedinečnosť nových štvrtí popri Dunaji spočíva v ich lokalite, len pár minút peši od historického centra mesta. To zmenilo povahu Bratislavy z mesta pri Dunaji na mesto na Dunaji a tento vodný element mu odvtedy dáva nový rozmer.

10. Hrad Devín

10. Hrad Devín

Na západe mesta sa nachádza jeden z najväčších hradov Slovenska. Počas jedného tisícročia sa tu vystriedalo niekoľko národov a civilizácií. Fantastický panoramatický výhľad z hradu Devín robí toto miesto nezabudnuteľným.

11. Historická budova Slovenského národného divadla

11. Historická budova Slovenského národného divadla

Elegentná historická budova Slovenského národného divadla je dodnes žijúcim dôkazom bohatej hudobnej histórie mesta. Tí, čo mesto poznajú, si nevedia predstaviť jeho návštevu bez tejto perly.

12. Danubiana Meulensteen Art Museum

12. Danubiana Meulensteen Art Museum

Od roku 2000 sa cíp polostrova umelo vybudovaného na Dunaji stal domovom jedného z najmladších európskych múzeí moderného umenia, zvaného Danubiana Meulensteen Art Museum. Rieka Dunaj a jeho holandský zakladateľ mu prepožičali svoje mená. Spája ľudí prostredníctvom umenia tak, ako Dunaj spája jednotlivé krajiny a kultúry.

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay