Výlet Čičmany a Bojnice

Čičmany a Bojnický zámok

Poďte s nami do hôr do rozprávkovej krajiny dvoch extrémov, ktoré su nádherné každý svojim spôsobom. Výlet začneme v jedinečne zachovanej dedinke Čičmany s maľovanými drevenicami a potom navštívime honosný Bojnický zámok.

Výlet Čičmany a Bojnický zámok

Čičmany

Vyberieme sa údolím rieky Váh popri ruinách majestátnych hradov, ktoré kedysi strážili obchodnú cestu. Neskôr sa úzkymi údoliami cez hory dostaneme do odľahlej dedinky Čičmany, ktorá je známa 140 zachovanými drevenicami, ktoré sú pomaľované rôznami dekoratívnymi ornamentami niektoré pripomínajú perníkové chalúpky.

Čičmany sú známe aj bohato zdobenými krojmi, ktoré domáci nosia na slávnostné príležitosti, ale dajú sa obdivovať aj v peknom miestom múzeu. Predtým ako budeme pokračovať ochutnáme v typickej chalúpke chutné domáce halušky, pirohy, alebo šúľance.

Bojnický zámok

Následne sa presunieme cez horský priesmyk do úplne iného sveta, k romantickému zámku v Bojniciach. Pôvodný hrad bol postavený už v 13. storočí a každý z meniacich sa majiteľov hrad prestaval najprv v gotickom, renesančnom a nakoniec v barokovom štýle. Koncom 19. storočia sa gróf Pálffy rozhodol, že úple prestavá polorozpadnutý hrad na svoje reprezentačné sídlo. Inšpiráciu našiel vo Francúzsku.

Podľa legendy chcel svojej mladej snúbenici z Francúzska poskytnúť prostredie, na ktoré bola zvyknutá doma. Prestavba však trvala 20 rokov a toľko žiadna žena nevydrží. Gróf sa dostavby zámku už nedožil. Určite si užijete prehliadku zámku, ako aj jaskyne, ktorá sa nachádza pod ním a je spojená so studňou na nádvorí.

„I just wanted to thank you again for the excellent tours you gave us. We came away not only impressed with your country but with you. Our time with you was delightful, informative and never to be forgotten. You made our time in Slovakia unforgettable. You are so articulate, knowledgable, easy to be around.“

R.P. Connecticut, USA

Výlet Čičmany a Bojnický zámok

Výlet Čičmany a Bojnický zámok

Vychutnajte si súkromný celodenný výlet cez nádhernú prírodu do dedinky s jedinečnými zachovanými drevenicami, vďaka ktorým sa ocitnete v 19. storočí. Následne vám na rozprávkovom Bojnickom zámku predvedieme, v akom prepychu žila v danom období šľachta.

Trvanie: 1 deň

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay