Okruh Malými Karpatami

Okruh Malými Karpatami

Vychutnajte si okruh malebným vinárskym krajom, popri vinohradoch a cez historické mestečká pod Malými Karpatami. Navštívime impozantný hrad Červený Kameň, ochutnáme miestne špeciality a chutné víno a pozrieme sa ako sa vyrába tradičná majolika.

Okruh Malými Karpatami

Malé Karpaty

Zažite s nami čaro malebnej krajiny pod Malými Karpatami kúsok za Bratislavou, známou tradičnými dedinkami, historickými mestečkami a majestátnymi hradmi. Najväčšia súvislá vinohradnícka oblasť na Slovensku začína už v Bratislave a ťahá sa 60 km severovýchodne od mesta.

Južné svahy Malých Karpát sú pokryté vinohradmi, z ktorých miestni vinári každoročne vyrobia skvelé vína. Najväčšie vínne pivnice v strednej Európe sa nachádzajú práve tu v pevnosti obklopenej hustými karpatskými lesmi bohatými na divinu.

Hrad Červený Kameň

Navštívime Hrad Červený Kameň, ktorý bol rodovým sídlom Pálffyovcov a patrí k najlepšie zachovaným hradom na Slovensku. Je známi nielen svojimi interiérmi, ale aj vínnymi pivnicami obrovských rozmerov. Pôvodne bol postavený v 13. storočí ako kráľovský hrad a v 16. storočí bola na jeho meiste postavená dnešná renesančná pevnosť, kde mala byť skladovaná meď a chránená pred nepriateľom. Čoskoro sa však miesto mede začalo na hrade vyrábať a skladovať víno v obrovských množstvách z celého okolia.

Víno a majolika

Po návšteve hradu budete mať možnosť ochutnať v tradičnom prostredí typické regionálne špeciality a tiež kvalitné vína z regiónu. Podľa dohody sa dá tiež navštíviť renomované vinárstvo a urobiť profesionálna degustácia špičkových vín.

Okrem vína je pre Malé Karpaty typická aj majolika, ktorá sa tu vyrába po stáročia. Na ceste naspäť do Bratislavy navštívime rodinný podnik, ktorý sa venuje ručnej výrobe tradičnej majoliky a budete si to môcť aj vyskúšať.

Small Carpathians Tour
Small Carpathians Tour
Small Carpathians Tour

„I just wanted to pass on my thanks for a fascinating tour. We certainly got to understand a lot more about this country and Bratislava. Your knowledge is amazing and what must be in that memory is mind boggling! You are a great ambassador for the city and the country and have a passion for the history of Slovakia and this shone through.“

D.M., Florida, USA

Okruh Malými Karpatami

Okruh Malými Karpatami

Vychutnajte si jazdu cez malebnú krajinku, vinohrady a historické mestečká na úpätí Malých Karpát. Navštívte ohromujúci hrad Červený Kameň, vyskúšajte miestne vína a objavte starodávnu tradíciu výroby vychýrenej majoliky.

Trvanie: 6 – 8 hodín

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay