Prehliadka Bratislavského hradu

Prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta

Aby sme vám umožnili vychutnať si nádhernú panorámu mesta z vtáčej perspektívy, vytvorili sme pre vás pešiu prehliadku Bratislavského hradu a Starého Mesta. Buďte si istí, že vám otvorí oči a dostanete chuť dozvedieť sa ešte viac.

Prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta

Naša prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta obsahuje všetky významné pamiatky historického jadra mesta. Prehliadka začína na Bratislavskom hrade, odkiaľ máte možnosť z rôznych terás vychutnať panoramatické výhľady na mesto a Rakúsko. Zároveň sa dozviete mnohé zaujímavosti z histórie hradu a mesta.

Bratislavský hrad

Hradný kopec je osídlený už viac ako 2000 rokov. Najstaršia časť dnešného hradu poschádza z 13. storočia, keď tu uhorský kráľ nechal postaviť pohraničný hrad, ktorý sa počas stároči prestavieb dostal do dnešný vzhľad. Skoro 270 rokov tu boli uchovávané uhorské korunovačné klenoty. Za panovania Márie Terézie zažil Bratislavský hrad odbobie rozkvetu keď bol prestavaný do dnešnej podoby. Z hradu zídeme peši do Starého Mesta po upätí Hradného kopca, odkiaľ sú nadherné výhľady na mesto a Dunaj.

Prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Prehliadka pokračuje v Starom Meste Dómom sv. Martina, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky Bratislavy. Spolu tu bolo za skoro 300 rokov korunovaných 19 Habsburgovcov za uhorských kráľov a kráľovné.

Neďaleká Ventúrska ulica je s okolitými uličkami historickým centrom hudby, keďže tu mnoho slávnych skladateľov študovalo, začalo svoju kariéru, alebo koncertovalo. K najznámejším patrili Bartók, Liszt, Mozart, Haydn a Beethoven.
Michalská ulica, ktorá nasleduje je známa zaujímavými meštianskými domami s romantickými nádvoriami. Dominuje jej Michalská brána – jediná zachovaná brána mestského opevnenia. Cez úzke uličky s malým obchodíkmi sa dostaneme na malebné Hlavné námestie. Jeho dominantou je Stará radnica a Maximiliánova fontána. Cez arkádové nádvorie radnice sa dostaneme k Primaciálnemu palácu, ktorý je najväčší v meste a pôvodne slúžil ako zimná rezidencia ostrihomských arcibiskupov. Počas rekonštrukcia paláca začiatkom 20. storočia tu boli objavený skutočný poklad – séria anglických kráľovských gobelínov zo 17. storočia.

Našu prehliadku najvýznamnejší pamätihodností Bratislavy ukončíme pri historickej budove SND a Hotela Carlton.

„We really knew nothing about Bratislava or Slovakia, and had originally simply decided it was a good halfway point for a night’s rest between Budapest and Prague. What an eye opener your tour was! We were especially impressed with your analysis and description of the changes in your country. As a big fan of classical music, I particularly enjoyed seeing all the sites where famous composers visited. After we said good-bye to you, we went for coffee and cake to Café Meyer. I had the marzipan cake (your wedding cake) and it was sublime!“

J.S., California, USA

Prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta

Prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta

Vychutnajte si profesionálnu a zároveň zábavnú prehliadku uličkami historickej Bratislavy a vykročte hore na Bratislavský hrad kvôli panoramatickým výhľadom.

Trvanie: 2,5-3 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay