Prehliadka bunkra

Prehliadka bunkra a železnej opony

Bratislava je jedinečne položené mesto na rozhraní troch štátov. V 20. storočí dvakrát po sebe kvôli tomu zažila ťažké časy, na ktoré dodnes ostali pripomienky.

prehliadka bunkra

Počas prehliadky bunkra z obdobia druhej svetovej vojny sa dozviete množstvo zaujímavostí nielen o histórii Bratislavy počas vojny, ale aj po následnom vývoji tejto oblasti. Tá počas studenej vojny pripadla na územie bývalej železnej opony.

Bratislava bola hraničným mestom od nepamäti a vďaka svojej strategickej polohe sa stala terčom obliehania mnohých slávnych armád, ktoré sa ju snažili dobyť. Koncom 30. rokov, po Hitlerovej anexii Rakúska, sa hranice Tretej ríše dotýkali mesta. V snahe zabrániť nemeckej invázii, Československo začalo budovať sofistikovanú obrannú líniu pozdĺž západnej hranice, pozostávajúcu z tisícich moderných opevnení.

V roku 1938 Bratislava mala hotový obranný systém pozostávajúci z 15 menších a väčších bunkrov. Potom, ako Hitler po Mníchovskej dohode získal bez boja hraničné pásmo, pevnosti boli nechané nedotknuté a nikdy neboli ani použité ani zničené. Začiatkom 50. rokov komunistický režim vkladal nádeje do novovybudovanej „železnej opony“ a hranica sa stala prísne stráženou. Mnohí, ktorí sa cez ňu snažili ilegálne prešmyknúť, prišli o život.

Dnes máme obrovské šťastie, že môžeme žiť v mieri, v Európskej únii bez hraníc. Občianski aktivisti zrenovovali poniektoré z týchto bunkrov, a dnes sa využívajú ako múzeá, ktoré odhaľujú svedectvo smutnej, avšak napriek tomu fascinujúcej kapitoly našich dejín. Nenechajte si ujsť prehliadka zrenovovaného bunkra a zbytkov železnej opony.

„Thank you so much for a wonderful tour yesterday! I can definitely say we walked away knowing much more than we anticipated. The history here is incredible. We really enjoyed seeing the military bunker. It was very accessible with authentic equipment, and made it easy to imagine how it must have felt in the area. Your personal stories throughout the tour added so much, and we truly appreciate all of the thought (and time!) that you put into the day.“

R.G., Colorado, USA

Vojnová Bratislava
prehliadka bunkra

Prehliadka bunkra a železnej opony

Vychutnajte si možnosť navštíviť jeden zrenovovaný plne zariadený bunker z obdobia druhej svetovej vojny.

Trvanie: 2 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay