Prehliadka farmárskych trhov Bratislavy

Prehliadka farmárskych trhov Bratislavy

Navštívte s nami farmárske trhy a zistite ako žijú domáci, čo nakupujú a čo radi jedia. Zoberieme vás prehliadku farmárskych trhov typických pre podunajský región strednej Európy.

Prehliadka farmárskych trhov Bratislavy

Bratislava leží na rozmedzí troch kultúr, jazykov a kuchýň, kde sa úrodná a teplá Podunajská nížina stretáva s hornatou krajinou Karpát. Výsledkom je veľmi rôznorodá zmes rôznych chutí.

Prehliadku farmárskych trhov začneme v Starom Meste na miestach a námestiach, kde sa už v minulosti v Bratislave konávali rôzne trhy a vysvetlíme vám, ktoré sa na čo špecializovali. Následne navštívime Starú tržnicu z roku 1910, ktorá vnútri pripomína historickú železničnú stanicu. Tu budete mať možnosť ochutnať typické maličkosti ako čerstvé pagáčiky, alebo rôzne koláče a víno priamo od malých vinárov.

Odtiaľto sa presunieme električkou na najväčší trh v Bratislave pod holým nebom – na známu “Miletičku”, kde predávajú malí farmári hlavne z okolia Bratislavy. Tento trh rástol organicky a zatiaľ si žije svojím autentickým, pôvodným životom bez vplyvov globalizácie. Miešajú sa tu rôzne vplyvy typické pre strednú Európu, počuť tu slovenčinu, maďarčinu aj nemčinu. Dá sa tu ochutnať ráno privezená čerstvá bryndza z Liptova, ale aj kvasené uhorky a kyslá kapusta zo Záhoria, či čerstvý langoš. Ukončiť prehliadku a osviežiť sa dá v mikropivovare na trhu, kde vláde typická slovensko-maďarsko-rakúska kuchyňa. Znie to ako prehliadka farmárskych trhov plná chutných zážitkov!

Max. počet účastníkov na sprievodcu: 10 (pri väčšej skupine je viac sprievodcov)
Dostupnosť: soboty doobeda

„Dear Martin – Just wanted to reiterate how much we enjoyed meeting you and having you guide us around Bratislava. What was most fascinating was getting a full grasp of the history and politics. Your being such a great advocate for your country has undoubtedly gotten lots of folks thinking.“

C.B., New York City, USA

Prehliadka farmárskych trhov Bratislavy

Prehliadka farmárskych trhov Bratislavy

Navštívte s nami farmárske trhy a zistite ako žijú domáci, čo nakupujú a čo radi jedia.

Trvanie: 3 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay