Prehliadka najlepších vinárstiev

Prehliadka najlepších vinárstiev

Slovenský vinársky svet sa dynamicky mení. Medzičasom sa na Slovensku nachádzajú vinárstva, ktoré dlhodobo dosahujú vyrovnané fantastické výsledky a produkujú špičkové vína pravidelne dosahujúce najvyššie medzinárodné ocenenia.

Prehliadka najlepších vinárstiev

Prehliadka troch malokarpatských vinárstiev s ochutnávkou vín vám umožní si urobiť si malý prehľad toho, čo sa na Slovensku za posledné roky vo vinárstve zmenilo. Objavíte vína, o ktorých by ste si nemysleli, že sa dajú na Slovensku vyrobiť.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť je domovom pre niektoré z najlepších vín Slovenska. Južné svahy tohto pohoria vytvárajú vynikajúce podmienky pre výrobu excelentného vína. To zistili už pred dvomi tisícročiami aj Kelti. Od 13. storočia sa produkcia vína a obchodovanie s ním stali najdôležitejšou časťou nášho hospodárstva. V uplynulých rokoch zažívajú miestni vinári so svojimi vínami medzinárodné úspechy a nosia domov medaily z prestížnych vínnych súťaží.

Slovenské vína si v posledných rokoch stihli urobiť meno medzi profesionálmi po celej Európe. Na renomovaných vinárskych súťažiach pod záštitou OIV v Madride a Paríži slovenské vína pravidelne získavajú po hosťujúcich krajinách najvyšší počet zlatých medailí. Niekto by si pomyslel, že len v kategórii bielych vín. Opak je pravdou. Získavajú zlaté madaily aj šampiónov za vína zo všetých kategórií.

Svet vína neustále hľadá nové, zaujímavé vína, a presne také slovenské vína sú. Malé Karpaty sú známe svojou Frankovkou modrou, dokonca ľadovou, v Pezinku a Vinosadoch sa dorába sa najlepší Rizling vlašský, v Šenkviciach a okolí najlepší Veltlín zelený, či už suchý, alebo ľadový. V Pezinku a okolí sa tiež vyrábajú najkvalitnejšie sekty na Slovensku. Toto všetko bohatstvo a ešte omnoho viac vám ukážeme na prehliadke vybraných vinárstiev so znalcom vína a someliérom Martinom Slobodom.

„Just a short message to thank you for the excellent service offered to us on both occasions. All tours were really very detailed, and the restaurants recommended were really great, in particular the Paparazzi. Forward my greetings also to Jana, for her great service.“

T.M., Malta

Prehliadka najlepších vinárstiev

Prehliadka najlepších vinárstiev

Vychutnajte si jazdu cez malebnú krajinku s vinohradmi a historickými mestečkami na úpätí Malých Karpát. Navštívime tri renomované vinárstva, kde budete mať možnosť ochutnať jedny z najlepších slovenských vín. Následne vás čaká ľahký obed v jednej z nich.

Trvanie: 7 hodín

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay