Prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Pešia prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Keď ste na návšteve Bratislavy prvý raz a máte len málo času, alebo potrebujete len nadobudnúť prvý dojem, potom sa vám bude hodiť naša pešia prehliadka Starého Mesta. Nedajte sa však pomýliť, Bratislava má totiž toho v klobúku omnoho viac.

Prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Naša Prehliadka Starého Mesta v Bratislave obsahuje všetky významné pamätihodnosti historického jadra, ktoré by mal človek vidieť. Pešia prehliadka začína pred historickou budovou SND, ktorá je obklopená rovnako impozantnými budovami Reduty a slávneho Hotela Carlton. Odtiaľto vás náš sprievodca zoberie na malebné Hlavné námestie s Maximiliánovou fontánou a stredovekou Starou radnicou. Cez jej arkádové nádvorie prejdete k Primaciálnemu palácu. Tento najväčší palác v meste ukrýva skutočný poklad. Pri rekonštrukcii začiatkom 20. storočia tu boli nájdená unikátna séria kráľovských anglických gobelínov zo 17. storočia. Pôvodne bol palác zimnou rezidenciou ostrihomských arcibiskupov.

Odtiaľ sa úzkymi uličkami dostaneme na Michalskú ulicu. Je známa zaujímavými meštianskymi domami s romantickými nádvoriami a dominuje jej Michalská brána, ktorá sa ako jediná zachovala dodnes. Pokračujeme Ventúrskou ulicou, ktorá je so svojim okolím hudobným centrom mesta. Do školy tu chodili, koncertovali a učili tu slávni hudobní skladatelia. K tým najznámejším patria Listz, Bartók, Mozart, Haydn a Beethoven.

Následne vám náš sprievodca ukáže jednu z najvýznamnejších historickým pamiatok mesta – Dóm sv. Martina. Ako korunovčný kostol zažil za skoro 300 rokov 19 korunovácií Habsburgovcov za uhorských kráľov a kráľovné. Cez prijemnú promenádu popri bývalých hradbách sa dostanete naspäť k historickej budove SND.

„Dear Martin, how can we tell you how much this day meant to us? Wow! What a meeting of the minds! It has been a highlight of the 12 trips that we have made together. We feel like we took a first rate course at Slovak University given by a distinguished professor. It was a great pleasure from start to finish.“

C.S., Oregon, USA

Prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Prehliadka Starého Mesta Bratislavy

Vychutnajte si profesionálnu a zároveň zábavnú pešiu prehliadku uličkami historickej Bratislavy.

Trvanie: 1,5 – 2 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay