Výlet Smolenický zámok a Trnava

Smolenický zámok a Trnava

Poďte s nami na jednodňový výlet do okolia Bratislavy cez nádherný vinársky kraj posiaty hradmi a vinárskymi mestečkami a zažite prehliadku historického mesta Trnava s jej jedinečným opevnením a Smolenický zámok.

Výlet Smolenický zámok a Trnava

Smolenický zámok

Krajinársky malebná Malokarpatská vínna cesta začína hneď na kraji Bratislavy. Po ľavej strane sa na úbočiach pohoria rozprestierajú vinice a po pravej stranej cesty úrodne polia tiahnuce sa do nížiny. Cesta vedie cez vinárske dedinky a mestečká, popri hradoch a zámkoch, ktoré ukrývajú veľké vínne pivnice. Na konci Malokarpatskej vínnej cesty sa už z dialky týči Smolenický zámok. Pôvodne stredoveký hrad bol už ruina, keď sa ho gróf Jozef Pálffy rozhodol koncom 19. storočia prestavať a dostavať. Inšpiroval ho jeho starý otec gróf Wilczek, ktorý nechal v romatickom duchu prestavať hrad Kreuzenstein pri Viedni, ale aj ďaľší príbuzný gróf Ján Pálffy, ktorý prestavoval Bojnický zámok a použil rovnakého architekta.

Po krátkej prehliadke zámku prejdeme cez krásny anglický krajinársky park na kraj obce, kde ochutnáme niekoľkokrát ocenenú nejlepšiu medovinu na svete, ktorú vyrába malá rodinná firma. Následne sa odkloníme od Malých Kaprpát a pokračujeme cez úrodnú nížinu do Trnavy, ktorá je oddávna centrom tohto kraja.

Trnava

Trnava patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku a získala mestké práva už v roku 1238. Ešte v 13. storočí stihli postaviť dodnes zachované – na Slovensku unikátne – mestké opevnenie z tehál. Iný stavebný materiál sa totiž v okolí nenachádzal. Početné kostolné veže prezrádzajú významné postavenie mesta pre katolícku cirkev. V rokoch 1543-1820 bola Trnava totiž oficiálnym sídlom ostrihomských arcibiskupov, ktorí sem utiekli pre Turkami. Aj vďaka tomu množstvu kostolov – čo uvidíme počas našej prehliadky mesta – Slováci nazývajú Trnavu “slovenským Rímom”.

K dominantám mesta patrí gotická Bazilika sv. Mikuláša zo 14. storočia. Okolité ulice sú univerzitnou štvrťou, keďže sa tu nacházajú početné nádherné historické budovy Trnavskej univerzity z obdobia jej rozkvetu v 17.-18. storočí keď bola najvýznamnejšou v Uhorsku. Najpôsobivejšou stavbou je Katedrála sv. Jána Krstiteľa, známa aj ako Univerzitný kostol, dokončená v roku 1637. Patrí medzi naskoršie príklady talianskeho baroka v strednej Európe. V Trnave sú zachované aj dve synagógy. V jednej je galéria druhá, bývalá ortodoxná, je dnes známa ako kaviareň. Jej návšteva je určite nevšedným zážitkom. Dominantou dolnej časti mesta je krásne Trojičné námestie s 29 m vysokou Mestkou vežou z roku 1570. Okolie je známe romantickými nádvoriami s mnohými zaujímavými kaviarničkami a obchodíkmi.

„I just wanted to thank you again for the excellent tours you gave us. We came away not only impressed with your country but with you. Our time with you was delightful, informative and never to be forgotten. You made our time in Slovakia unforgettable. You are so articulate, knowledgable, easy to be around.“

R.P. Connecticut, USA

Výlet Smolenický zámok a Trnava

Výlet Smolenický zámok a Trnava

Navštívite vinársky kraj, romantický Smolenický zámok, ochutnáte najlepšiu medovinu na svete a zažijete historickú Trnavu.

Trvanie: 1 deň

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay