Výlet Trenčiansky hrad a Piešťany

Trenčiansky hrad a Piešťany

Poďte si s nami výlet na mnohými hradmi strážené Považie, kde navštívime ten najväčší z nich – Trenčiansky hrad a potom si vychutnáme príjemnú atmosféru mesta Piešťany, ktoré je najznámeším kúpeľným mestom na Slovensku.

Výlet Trenčiansky hrad a Piešťany

Trenčiansky hrad

Na tomto výlete prejdeme údolím rieky Váh a navštívime Trenčiansky hrad – jeden z najväčších hradov na Slovensku. Slúžil na ochranu obchodnej cesty pozdĺž Váhu a neďalekých hraníc medzi bývalým Uhorským a Českým kráľovstvom. Dejiny Trenčína sa datujú do rímskych čias, keď légie cisára Marca Aurélia tu vyhrali nad Germánmi v roku 179 a vystavali tu vojenský tábor Laugarício. Túto udalosť pripomína aj nápis na hradnej skale, označujúci najsevernejší bod prítomnosti Rimanov na území Slovenska.

Hrad bol vystavaný a prestavaný niekoľko krát v období medzi 11. a 18. storočím. Hradná veža ponúka ohromujúce výhľady nielen na samotné mesto, ale aj na okolitú hornatú krajinu.

Piešťany

Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku. Termálny prameň v blízkosti Váhu vyviera z hĺbky 2000 metrov a má teplotu 67 – 69 °C. Jeho liečivé bahno je vychvaľované na celom svete. Jednou z prvých osobností, ktoré sem prišli využiť liečivú silu kúpeľov, bol Ludwig van Beethoven. Koncom 19. storočia, sa podnikateľovi Alexandrovi Winterovi, podarilo z Piešťan vybudovať celosvetovo preslávené kúpele. Potom nasledovala séria návštev významných osobností od kráľovských rodín, cez šľachticov, indického maharadžu, arabských šeikov až po slávne hollywoodske hviezdy. Piešťany dodnes priťahujú ľudí z celého sveta.

Po prehliadke tohto pekného mestečka a kúpeľného ostrova, sa budete môcť v liečivých prameňoch kúpeľov zregenerovať ako starovekí Rimania a zrelaxovať sa po celom dni.

„Bev and I want to thank you for making our trip to Slovakia most wonderful. We have many pictures we would like to share with you. So impressed with your knowledge and great personality. You really made our trip something very special we will treasure forever.“

R.S., California, USA

Výlet Trenčiansky hrad a Piešťany

Výlet Trenčiansky hrad a Piešťany

Vychutnajte si súkromný celodenný výlet cez nádhernú krajinku do mesta Trenčín. Po návšteve Trenčianskeho hradu vás zoberieme do kúpeľného mestečka Piešťany, kde sa budete môcť zregenerovať v liečivých prameňoch vnútri secesného palácu Thermia, ktorý je skutočným architektonickým skvostom Slovenska.

Trvanie: 1 deň

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay