Prehliadka hradu Devín

Prehliadka hradu Devín

Len kúsok od centra Bratislavy sa nachádza druhý hrad v Bratislave – Devín. Priamo nad sútokom Moravy a Dunaja sa vypína na brale, odkiaľ sú nádherné pohľady do okolitej krajiny.

Prehliadka hradu Devín

Naša poučná a zábavná prehliadka hradu Devín každého presvedčí, že patril medzi najdôležitejšie hrady na Slovensku. Je zasadený do nádherného prírodného prostredia medzi národný park a prírodnú rezerváciu. Ako jediné miesto v Európe ponúka výhľad na dve hlavné mestá zároveň – Bratislavu a Viedeň. Naša prehliadka hradu Devín a prehliadka Bratislavského hradu a Starého Mesta sa dajú ideálne skombinovať, aby ste získali mnohostranný pohľad na Bratislavu.

Hrad Devín

Hrad Devín sa týči obklopený nádhernou prírodou na vrchole 80 metrov vysokého skalného brala. Bol postavený nad historickou dedinkou Devín a nad magickým sútokom riek Moravy a Dunaja, ktoré tu tvoria slovensko-rakúsku hranicu. Po desaťročia práve tu, pár metrov od hradu stála železná opona, pri ktoré prišlo o život množstvo ľudí. Pripomína to pamätník Brána slobody postavený pri sútoku, ktorý v roku 2008 odhalila kráľovná Alžbeta II. pri svojej návšteve Slovenska.

Do Rakúska cez Moravu je tak blízko, že sa tam dá dohodiť kameňom. Na rakúskej strane začína Národný park Donauauen, ktorý sa ťahá popri Dunaji až do Viedne. Je to tým pádom jediný národný park na svete, ktorý spája dve hlavné mestá.

Toto bralo bolo svedkom prítomnosti Keltov, Rimanov a neskôr aj Slovanov, ktorí tu postavili dôležitú pevnosť. Dodnes tu vidieť na návrší základy veľkomoravského kostola z 10. storčia. Počiatky stredovekého hradu sa datujú do 13. storočia. Odvtedy bol mnohokrát prestavaný a dostavaný. Práve kvôli svojej strategickej polohe bol takmer dve tisícročia obývaný a obliehaný mnohými panovníkmi a ich vojskami. V roku 1809 ho Napóleonová armáda nechala bezdôvodne vyhodiť do povetria.

Na želanie

Prehliadka hradu Devín sa dá ukončiť v typickej Devínskej vieche pri miestnej špecialite – Devínskom “ríbezláku”.

„Dear Martin, how can we tell you how much this day meant to us? Wow! What a meeting of the minds! It has been a highlight of the 12 trips that we have made together. We feel like we took a first rate course at Slovak University given by a distinguished professor. It was a great pleasure from start to finish.“

C.S., Oregon, USA

Prehliadka hradu Devín

Prehliadka hradu Devn

Vychutnajte si profesionálnu a zároveň zábavnú prehliadku veľkolepého hradu Devín a nedotknutú prírodu v okolí sútoku Dunaja a Moravy.

Trvanie: 2 hodiny

Prečo Martin Sloboda a jeho tím?

  1. U Martina Slobodu máme šťastie na zamestnanie, ktoré sa dokonale hodí k našim osobnostiam.
  2. Naše nadšenie pre Slovensko, zmysel pre humor a osobný prístup Vám prinášajú zážiky na celý život.
  3. Vďaka profesionalite, precíznym vedomostiam a dôrazu na detaily, odchádzajú naši hostia s jedinečnými osobnými zážitkami.
  4. Pracujeme len so starostlivo vyberanými, vysoko kvalifikovanými sprievodcami a osobnosťami spĺňajúcimi náročné kritériá, s cieľom zostaviť najlepší možný tím.
Best GuidesTravelers choice 2022Travelers Choice 2020Tripadvisor Certificate of Excellence  Travelers Choice 2020  LTG 2019

Naše produkty

Kniha Slovensko
Kniha Slovensko Martinus
Kniha Slovensko Panta Rhei
Kniha Slovensko Gorila
Kniha Slovensko ebay
Kniha Slovensko Amazon
Kniha Bratislava
Kniha Bratislava Martinus
Kniha Bratislava Panta Rhei
Kniha Bratislava Gorila
Kniha Bratislava ebay
Kniha Bratislava Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry v predaji
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
E-book Bratislava Active
Darčeková poukážka
Slovakia Classic Series
Slovakia Classic Series Martinus
Slovakia Classic Series Panta Rhei
Slovakia Classic Series Gorila
Slovakia Classic Series ebay